Para omawiająca zakup samochodu w leasingu

Autor zdjęcia: Getty Images

Leasing samochodu na firmę to ciesząca się popularnością wśród przedsiębiorców metoda na finansowanie zakupu pojazdu. Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą, może skorzystać z tej usługi. Krok, po kroku przedstawiamy jak wziąć samochód w leasing na firmę. Zapraszamy do lektury.


Leasing operacyjny – popularny wybór


Leasing operacyjny w świetle przepisów jest traktowany jak usługa. Umowa leasingu operacyjnego wiąże się z wniesieniem jednorazowej opłaty wstępnej, która może wynosić do kilkudziesięciu procent wartości pojazdu. Można także zredukować opłatę do zera, wybierając opłatę wstępną w wysokości 0% wartości pojazdu. W ramach takiej umowy przedsiębiorca otrzymuje comiesięczne faktury za raty leasingowe. Ilość rat należy wybrać na etapie zawierania umowy.

Po spłaceniu wszystkich rat, czyli po upływie okresu obowiązywania leasingu określonym w umowie, zazwyczaj dostępna jest możliwość wykupienia samochodu za określoną kwotę, lub za procent jego wartości. Leasing operacyjny nieco przypomina wynajem samochodu, ponieważ przedsiębiorca w okresie leasingowania użytkuje pojazd, ale jego właścicielem pozostaje firma udzielająca leasingu.

Sposób rozliczenia wydatków eksploatacyjnych jest zależny od sposobu użytkowania. Leasing jest atrakcyjnym narzędziem finansowym Rozliczanie leasingu wiąże się z koniecznością przestrzegania odpowiednich przepisów podatkowych i obowiązkiem prowadzenia stosownej dokumentacji.


Gdzie szybko znaleźć auto, które chcesz zakupić w leasingu na firmę?


Nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukiwania idealnego samochodu do firmy rozpocząć w salonach poszczególnych marek. Kolejną możliwością jest bezpośredni kontakt z firmą udzielającą leasingu. Większość z nich współpracuje z importerami oraz autoryzowanymi salonami, dzięki czemu są w stanie nie tylko zaoferować szeroką ofertę pojazdów, ale także uzyskać atrakcyjne ceny i zaoferować korzystniejsze warunki leasingu.

W wygodny sposób z obszerną ofertą pojazdów gotowych do odbioru zapoznasz się na stronie mamGO w zakładce Wybierz samochód. Dostępny na stronie przejrzysty kalkulator samochodów w leasing na firmę, umożliwia poznanie i zaplanowanie kosztów opłaty wstępnej, wysokość rat, ich ilość, oraz wartość wykupu. Wyszukiwarka pojazdów umożliwia szybkie przefiltrowanie ofert m.in. na podstawie takich kryteriów jak: cena, typ nadwozia, marka, model, rodzaj napędu, a nawet po takich parametrach jak pojemność i moc silnika, rodzaj skrzyni biegów, ilość miejsc, czy kolor nadwozia.

Po wybraniu interesującego nas pojazdu łatwo można uzyskać ofertę finansowania, przechodząc do formularza online, bezpośrednio ze strony z wybranym autem. W zaledwie kilku krokach wypełnisz formularz online i uzyskasz szczegółowe warunki.


Jak wziąć samochód w leasing na firmę?


W mamGO wzięcie samochodu w leasing jest proste i szybkie. Wystarczy wypełnić formularz z wybraną ofertą finansowania, a zwrotnie uzyskać kontakt telefoniczny z doradcą, który w trakcie zaledwie jednej rozmowy telefonicznej pomoże złożyć wniosek o finansowanie. Konieczne jest przygotowanie niezbędnych dokumentów. Zestaw dokumentów jaki będzie wymagany uzależniony jest od rodzaju prowadzonej formy działalności. W przypadku przedsiębiorców mogą być wymagane takie dokumenty jak:

  • Dokumenty rejestrowe firmy, takie jak: Wpis do CEIDG, lub odpis z KRS, numer NIP i REGON.

  • Umowa spółki.

  • Dokumenty finansowe, np. rachunek zysków i strat, bilans lub KPiR, roczne deklaracje podatkowe.

  • Zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami z urzędu skarbowego.

  • Zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami wobec ZUS.

Po rozpatrzeniu i analizie wniosku niezwłocznie przekazywana jest decyzja i udostępniana jest możliwość podpisania umowy na leasing wybranego pojazdu. Po tym pozostaje odebranie samochodu.


Odbiór samochodu wziętego w leasing


Po podpisaniu dokumentu umowy i uregulowaniu opłaty wstępnej (jeśli jest wymagana), leasingodawca przekazuje środki do dealera w celu opłacenia pojazdu. Następnie dealer przygotowuje samochód do wydania, co obejmuje m.in. jego rejestrację na leasingodawcę oraz wystawienie polisy ubezpieczeniowej pojazdu. Często to leasingodawca zajmuje się formalnościami związanymi z ubezpieczeniem, co oznacza, że klient ponosi tylko opłatę z tytułu tych formalności i otrzymuje gotowy do użytkowania pojazd.

Zawarcie umowy na polisę obejmującą AC jest najczęściej wymogiem, natomiast dobrą praktyką jest skorzystanie z opcji zawierających NNW i Assistance, oraz posiadanie dodatkowego ubezpieczenia GAP. Te ostatnie także mogą być obligatoryjne w zależności od zapisów umownych. Te regulują również, która ze stron jest zobowiązana do uzyskania ubezpieczenia.

Sam odbiór samochodu odbywa się w salonie dealera lub w innym ustalonym miejscu. Przedsiębiorca podpisuje protokół odbioru, w którym potwierdza stan techniczny i zgodność pojazdu z zamówieniem. Po odbiorze samochodu przedsiębiorca może zacząć z niego korzystać zgodnie z warunkami umowy leasingowej, pamiętając o zasadach użytkowania określonych przez leasingodawcę, oraz o regularnych spłatach.

Podmiotem zawierającym umowy leasingu jest BNP Paribas Leasing Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa. Przyznanie finansowania jest uzależnione od wyniku badania zdolności ubiegającego się o finansowanie do jego spłaty. Niniejsza propozycja nie stanowi oferty i jest adresowana wyłącznie do przedsiębiorców. Świadczenie reklamowanych usług leasingowych następuje na warunkach i zasadach określonych w umowie zawartej z Klientem.

Niniejszy materiał nie jest ofertą. Materiał ten nie ma waloru porady prawnej ani podatkowej, a także nie stanowi pośrednictwa kredytowego, ubezpieczeniowego czy porady inwestycyjnej. Treści podlega ochronie prawnej, w szczególności wynikającej z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 r. oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z 16 kwietnia 1993 r.

Źródła:


Kontakt

Masz pytanie?

Zadzwoń+48 519 988 355+48 22 134 00 08

Infolinia czynna:8:00 - 19:00 w dni robocze

Napisz do nas wiadomość

Znajdź odpowiedzi na pytania

Przejdź do FAQ