Leasing samochodu dla firmy jest dostępny także dla indywidualnych działalności gospodarczych. Ta szeroka grupa przedsiębiorców chętnie korzysta z tej formy finansowania. Co równie istotne, leasing dla nowej firmy jednoosobowej również jest możliwy. W tym artykule przedstawiamy aspekty, które warto znać na temat leasingu samochodu na firmę jednoosobową w 2025 r.
Leasing samochodu na firmę jednoosobową to jedna z popularniejszych form finansowania pojazdów w Polsce. W 2025 roku, przy dynamicznie zmieniających się przepisach podatkowych i rosnącej inflacji, warto przeanalizować, jakie aspekty wiążą się z tą opcją finansowania. Poniższy artykuł przybliża jak wygląda leasing dla jednoosobowej działalności gospodarczej.
Sprawdź: mamGO – Oferta leasingowa
Leasing to forma finansowania, która pozwala na korzystanie z samochodu bez konieczności jego natychmiastowego zakupu. Przedsiębiorca zawiera umowę z firmą leasingową, a w zamian za miesięczne raty może użytkować wybrany pojazd.
W 2025 roku na rynku niezmiennie popularnością cieszy się przede wszystkim leasing operacyjny. Poniżej przedstawiamy jego krótką charakterystykę.
Leasing operacyjny jest usługą finansową. Wiąże się ona z wniesieniem przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność jednorazowej opłaty wstępnej, która może wynosić od 0% do kilkudziesięciu procent wartości pojazdu. W ramach umowy leasingu przedsiębiorca otrzymuje comiesięczne faktury za raty leasingowe. Ilość rat jest jednym z parametrów określonych zapisami umowy. Po spłaceniu wszystkich rat przedsiębiorca zazwyczaj ma możliwość wykupienia samochodu za określoną kwotę, lub zwrócenia go do leasingodawcy.
Podsumowując, w leasingu operacyjnym:
Przedmiot leasingu pozostaje własnością leasingodawcy przez cały okres umowy.
Przedsiębiorca nie dokonuje odpisów amortyzacyjnych.
Po zakończeniu umowy możliwy jest wykup pojazdu za ustaloną wartość rezydualną.
Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, niejednokrotnie mierzą się z wyzwaniem, jakim jest pozyskiwanie kapitału na inwestycje i rozwój firmy. W wielu modelach biznesowych samochód jest jednym z podstawowych narzędzi do pracy, co za tym idzie, leasing dla nowej firmy jednoosobowej jest godną uwagi metodą na użytkowanie pojazdu do celów zawodowych.
Do rozpatrzenia wniosku o leasing dla JDG niezbędne jest przedstawienie dokumentów przez klienta. Zakres wymaganych dokumentów będzie uzależniony od procedury w ramach której wniosek będzie procedowany. Zawsze wymagane jest złożenie:
Ksero dowodu osobistego (lub jego odpis) Wnioskodawcy lub Reprezentanta i małżonka lub
mDowód (weryfikacja tożsamości za pomocą elektronicznego dowodu tożsamości - dotyczy fizycznej obecności Klienta [przy procesach zdalnych nie ma możliwości potwierdzenia tożsamości Klienta mDowodem)
W przypadku rozdzielności majątkowej - akt notarialny rozdzielności majątkowej lub postanowienie Sądu o wprowadzeniu rozdzielności majątkowej lub orzekające o separacji,
Oświadczenie wnioskodawcy o dochodzie uzyskiwanym w poprzednim i bieżącym roku podatkowym, zobowiązaniach oraz wielkości majątku - zawarte we wniosku leasingowym (PZD)
Leasing aut jest wybierany przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą z wielu powodów. Chociaż młode firmy mogą zderzyć się z bardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi zdolności finansowej, to możliwe jest uwzględnienie krótszego okresu prowadzenia działalności, czy zastosowanie indywidualnego podejścia co do stawianych wymagań.
Na mamGO znajduje się wiele ofert pojazdów – nowych i używanych – spełniających oczekiwania przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność. Z pomocą platformy mamGO z łatwością sfinansujesz samochód.
Podmiotem zawierającym umowy leasingu jest BNP Paribas Leasing Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa. Przyznanie finansowania jest uzależnione od wyniku badania zdolności ubiegającego się o finansowanie do jego spłaty. Niniejsza propozycja nie stanowi oferty i jest adresowana wyłącznie do przedsiębiorców. Świadczenie reklamowanych usług leasingowych następuje na warunkach i zasadach określonych w umowie zawartej z Klientem.
Niniejszy materiał nie jest ofertą. Materiał ten nie ma waloru porady prawnej ani podatkowej, a także nie stanowi pośrednictwa kredytowego, ubezpieczeniowego czy porady inwestycyjnej. Treści podlega ochronie prawnej, w szczególności wynikającej z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 r. oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z 16 kwietnia 1993 r.
Źródła:
Napisz do nas wiadomość